۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۱ مرداد
دبير كميته ورزش و سلامت اورژانس كشور :افرادي كه وقت ورزش ندارند ، بخوانند
دبير كميته ورزش و سلامت اورژانس كشور :افرادي كه وقت ورزش ندارند ، بخوانند
افرادي كه وقت ورزش ندارند ، بخوانند

 دبير كميته ورزش و سلامت اورژانس كشور :افرادي كه وقت ورزش ندارند ، بخوانند

به گزارش روابط عمومي سازمان اورژانس جهرم ، اگر كمي زمان و زندگي مان را مديريت كنيم، مي شود؛ مي توانيم با  يك تير چند نشان بزنيم. فرزندانمان را براي بازي به پارك ببريم و با آن ها بازي كنيم يا با آن ها به دوچرخه سواري برويم.

با اينكار هم فعاليت بدني انجام داده ايم و هم از بودن كنار خانواده لذت برده ايم. با بچه ها به شنا برويم؛ حتي بازي قايم باشك با آن ها هم نوعي فعاليت فيزيكي به شمار مي رود كه از تحرك نداشتن خيلي بهتر است.

اگر مقدور است تا محل كار پياده روي يا دوچرخه سواري كنيم. جهت انجام كارهاي روزانه خودرو را در محلي دورتر از مقصد پارك كرده و از پياده روي بهره ببريم.

لازم نيست براي ورزش كردن حتما به باشگاه برويم و روزي يك ساعت در آنجا مشغول به تمرين شويم كه البته رفتن به باشگاه مزيت هاي زيادي دارد؛ با اضافه كردن كمي فعاليت بدني به كارهاي روزانه مان به همان ميزان به سلامت جسممان كمك خواهيم كرد.

خوب است كه حداقل 20 دقيقه در روز فعاليت جسماني در حد ورزش داشته باشيم. گاهي اوقات 10 دقيقه طناب زدن از 20 دقيقه پياده روي يا دويدن بهتر است.

كمك كردن در كارهاي منزل مثل جارو برقي كشيدن خانه، بردن بچه ها به پارك، بيل زدن باغچه خانه، پياده روي تا فروشگاه محل  يا كمي پياده روي با همسرمان  مي تواند روزي بسيار فعال را برايمان بسازد.

تحقيقات نشان مي‌دهد كه براي كاهش وزن و حفظ آن، بايد حداقل روزي 60 دقيقه ورزش كنيد، اما براي حفظ سلامتي و استفاده از فوايد ورزش در مقابله با بيماري ها، روزي نيم ساعت هم كفايت مي كند. پس با اندك مديريت صحيح زندگي و زمان مي توانيم موفق به انجام ورزش و كسب سلامتي و نهايتا زندگي سالم و بانشاط شويم.

 

حسين خدامي/ دبير كميته ورزش و سلامت سازمان اورژانس كشور و پرسنل سازمان اورژانس  جهرم

تاریخ:
1396/11/12
تعداد بازدید:
25
منبع:
خدامي
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal